Prawidłowe wykonywanie brzuszków i ich wpływ na wysmuklenie nóg

Jak wykonywać brzuszki, aby wysmuklić nogi? (ile serii i przerw pomiędzy nimi, ile powtórzeń)

Przemyślałem… odpowiem tak: brzuszki to ćwiczenia, podczas którego wykonywania napinane są wszystkie mięśnie nóg oraz pośladki, (co empirycznie sprawdzone - wpływa na „na wysmuklenie”).
Polecam opisaną w Internecie Aerobiczną 6 Weidera - jest doskonałym ćwiczeniem :) Mało, kto ze znanych mi osób dało radę…, ale chyba tak jest ze wszystkim, co wymaga wysiłku (są aplikacje na androida, które prowadzą dzień po dniu). Rezultaty są rewelacyjne;) o ile mamy ten „zadzior” w sobie i damy radę. Co w sumie nie zmienia faktu ze ćwiczenie mięsni brzuch to jednak ćwiczenie mięśni brzucha. Jeśli chcemy „wysmuklić” nogi – to musi być to ćwiczenie celowanie w kończyny dolne. Przysiady i takie inne sprawy gdzie faktycznie zaangażowane są mięśnie ud i pewnie goleni.
Jak to nie pomoże to proponuje „osobistego trenera” na siłowni albo jakiekolwiek ćwiczenia na mięśnie brzucha, które… no właśnie które… ZAWSZE wpływają na mięśnie „ud”
Pozdrawiam serdecznie.