Chcę wyrobić sobie mięśnie brzucha - czy możecie mi pomóc?

Mam na imię Karolina, mam 15 lat. Zwracam się o pomoc, ponieważ czuję się naprawdę źle ze swoim brzuchem. Jest to mała oponka. Od zawsze chciałam sobie wyrobić prawdziwe mięśnie brzucha. Proszę o pomoc w ułożeniu odpowiedniego zestawu ćwiczeń oraz odpowiedniej diety, aby tkanka tłuszczowa nie przysłaniała efektów mojej, mam nadzieję już w krótkim czasie rozpoczętej, pracy nad swoim ciałem. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Idealny brzuch to marzenie każdej z nas i prawie każda z nas zaczyna jego kształtowane od tradycyjnych brzuszków. Jeśli są one prawidłowo wykonane, bardzo dobrze kształtują górną partię mięśnia prostego. Na pewno wie Pani, jak je wykonać, więc zwrócę tylko uwagę na najczęściej popełniane błędy. Nie należy odrywać całkowicie pleców od podłoża i przechodzić od siadu. Jest to niepotrzebne, bo w ostatniej fazie siadania nie pracują już mięśnie brzucha, ale mięśnie biodrowo-lędźwiowe, na których w tym przypadku niespecjalnie nam zależy. Musimy również pamiętać o tym, aby nie zginać głowy, czyli nie przyciągać brody do klatki piersiowej. Najlepiej skierować wzrok w sufit.
Oprócz tradycyjnych brzuszków warto skupić się na mięśniach skośnych, które trzymają boki naszego brzucha. Prostym ćwiczeniem kształtującym te mięśnie są skośne brzuszki. Pozycja wyjściowa jest identyczna jak przy tradycyjnych brzuszkach. Kolana i stawy biodrowe są ugięte. Ręce za głową ugięte w łokciach. Ćwiczenie polega na wykonaniu skłonu poprzez oderwanie pleców od podłoża i przyciągnięcie łokcia do kolana, ale pamiętajmy, że ruch ma być skrętny, więc nie zmieniamy ustawienia łokci w czasie wykonania ćwiczenia, a jedynie rotujmy tułów.
Ilość powtórzeń powinna na początku wynosić od 10-15 w jednej serii. Ilość serii dostosowujemy do naszej kondycji i możliwości.