Problemy z zasypianiem a podejrzenie depresji lub nerwicy

Dzień dobry, Od dłuższego czasu miewam problemy z zaśnięciem. Problemy te początkowo nie były duże, czułam duży niepokój przed snem, w czasie dnia funkcjonowałem dobrze. od mniej więcej pół roku sytuacja drastycznie się zmieniła. Wcześniej udawało się zasypiać ponieważ intensywnie trenowałam. Od ostatniego pół roku chwilowo zaprzestałam treningów. Czuje duży niepokój już nie tylko przed zasnieciem, ale i przez cały dzień. Nie mogę złapać pełnego oddechu, czasem mam przyspieszona akcje serca, od ostatniego tygodnia mam bóle głowy. Żyje w ciągłym niepokoju i leku, którego nie mogę zweryfikować. Pare miesięcy temu dowiedziałam sie o ciężkiej i śmiertelnej chorobie bliskiej osoby, mysle ze to również mogło nasilić lek. Miesiąc temu byłam na wakacjach, które były najgorsze w moim życiu. Czułam ciągły silne napięcie, nie mogłam spać, nie czułam apetytu, czasami czułam się odrealniona. Jeszcze rok temu miałam wiele planów hobby i aspiracji. Teraz przez to wszystko czuje się zle, brakuje mi motywacji i chęci do działania. Podejrzewam u siebie nerwice lekowa bądź depresje. Do jakiego lekarza powinnam udać się najpierw?

Witam Panią,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe, lęki,
praca przy komputerze i wiele innych.
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem
i pomoże Pani uporać się z bezsennością i pozostałymi
dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty i (w razie potrzeby także) lekarza psychiatry. W przypadku zaburzeń lękowych, a także radzenia sobie z odchodzeniem bliskiej osoby psychoterapia jest najlepszym wyjściem pozwalającym zrozumieć i przepracować głębsze przyczyny zaburzeń, trudne emocje itp. Lekarz psychiatra może natomiast dodatkowo zapisać farmakoterapię, która pomoże w radzeniu sobie z objawami oraz wystawić skierowanie na psychoterapię refundowaną.