Czy z moimi zaburzeniami snu powinnam zgłosić się do psychiatry?

Dzień dobry, mam następujący problem. Cierpię na zaburzenia snu. Stan ten utrzymuje się już 26 dzień. Zupełnie nie wiem, jaka może być przyczyna. Zaczęłam prowadzić dzienniczek snu, w którym wszystko zapisuję. Najdłużej przez ostatni miesiąc spałam 7 godzin i 40 minut, ale tylko raz. Zwykle sypiam od 4 do 6 godzin, ale dziś spałam tylko 3. Staram się przestrzegać zasad higieny snu, piję dużo ziołowych specyfików na uspokojenie, takich jak melisa. Czasem przyjmuję też tabletki ziołowe. Właściwie nie ma reguły na mój sen. Jednej nocy śpię dobrze, a następnej przewracam się z boku na bok. Raz biorę tabletkę ziołową i nie mogę spać, a raz nie biorę i śpię dość dobrze. Myślę, że już podupadam psychicznie. Czy powinnam zgłosić się do psychiatry? Czy takie problemy da się wyleczyć, czy jest szansa, że będę normalnie spać? Nigdy wcześniej nie miałam tego rodzaju problemów, chciałabym wrócić do takiego stanu rzeczy. Dziękuję za pomoc.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, lęki,
praca przy komputerze i wiele innych.
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem
i pomoże Pani uporać się z bezsennością.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl