Jak leczyć zaburzenia snu przy depresji?

Czy przyjmowanie Deprexoletu i Pregabaliny razem ma sens? Pytam w związku z problemami że snem, objawy depresyjne. Przyjmowalam na początku tylko Pregabaline 3 tabletki. Potem inny lekarz zalecił mi, żebym odstawila i zaczęła brać Deprexolet. Nie odstawilam kompletnie Pregabaliny, tylko biorę 1 tabletkę, ale za to Deprexoletu połowę tego co było zalecane. Czuję się dobrze, chociaż generalnie mam trochę problemy z czuciem uczuć. Czy to może być konsekwencja tego mixu?

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym, by skupiła się Pani na zaleceniach jednego lekarza.

Z mojej strony zachęcałabym Panią (do rozważenia) do podjęcia psychoterapii, równolegle z farmakoterapią. - byłaby to dla Pani efektywna/komplementarna forma terapii.
Farmaceutyki tłumią symptomy, niestety nie leczą źródła symptomatycznego (stąd zasygnalizowane przez Panią poczucie).

Zapraszam Panią do konsultacji online (via Skype).

Z serdecznymi życzeniami dla Pani pomyślności i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Kwestię doboru i stosowania leków powinna Pani skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
W żadnym wypadku nie należy ich przyjmować według
własnego uznania czy wiedzy zaczerpniętej z internetu.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą bezsenności ani zaburzeń depresyjnych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i bezsenność
oraz towarzyszące im zaburzenia, należy poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną oraz uporać się z depresją, bezsennością
i pozostałymi dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pani
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl