Problemy ze snem i niepokój

Witam!

Mam 28 lat. Od zawsze miałam problemy ze snem, zasypiałam bardzo szybko, już ok. 22:00, natomiast w połowie nocy budziłam sie i koniec, nie mogłam ponownie zasnąć. Ostatnio mam jeszcze ciężej, dwie noce temu w ogóle nie zasnęłam, a ostatniej obudziłam się znów przed 3 i jestem wykończona. Najgorsze jest to, że zaczęło mi szumieć w głowie, właśnie jak nie mogę zasnąć, mam napływy gorąca i potu, a do tego dziwne uczucie takich fal zdenerwowania, ciężki oddech.

Jestem osobą nerwową, która się wszystkim przejmuje, ale nie mam ostatnio jakiś strasznych zmartwień, a mimo to nie mogę spać i czuję jakbym się czymś denerwowała, jakiś dziwny niepokój, ale naprawdę nie mam jakiś dużych problemów, wiec nie wiem skąd ten stan. Nie wiem, może mój mózg za bardzo w nocy pracuje, bo myślę dosłownie o wszystkim nocą, o pracy, rodzinie. Nie wiem co się dzieję. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę już tak dalej funkcjonować.

Dziękuję i pozdrawiam!

Witam!

Opisane dolegliwości mogą sugerować m.in. bezsenność pierwotną lub zaburzenia lękowe (nerwicę). To dość powszechne zaburzenia. Nerwica również może rzutować na zaburzenia snu. Opisane objawy mogą wynikać zarówno z zaburzeń lękowych jak również mogą stanowić skutek niewyspania. Proponuję zgłosić się do psychiatry (nie jest potrzebne skierowanie) w celu przeprowadzenia badania oraz dobranie ewentualnej terapii. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do kumulacji zmęczenia i spadku jakości życia. Przewlekły stan bezsenności może wpływać również na obniżenie nastroju.

Pozdrawiam serdecznie!