Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem i niepokój

Witam!

Mam 28 lat. Od zawsze miałam problemy ze snem, zasypiałam bardzo szybko, już ok. 22:00, natomiast w połowie nocy budziłam sie i koniec, nie mogłam ponownie zasnąć. Ostatnio mam jeszcze ciężej, dwie noce temu w ogóle nie zasnęłam, a ostatniej obudziłam się znów przed 3 i jestem wykończona. Najgorsze jest to, że zaczęło mi szumieć w głowie, właśnie jak nie mogę zasnąć, mam napływy gorąca i potu, a do tego dziwne uczucie takich fal zdenerwowania, ciężki oddech.

Jestem osobą nerwową, która się wszystkim przejmuje, ale nie mam ostatnio jakiś strasznych zmartwień, a mimo to nie mogę spać i czuję jakbym się czymś denerwowała, jakiś dziwny niepokój, ale naprawdę nie mam jakiś dużych problemów, wiec nie wiem skąd ten stan. Nie wiem, może mój mózg za bardzo w nocy pracuje, bo myślę dosłownie o wszystkim nocą, o pracy, rodzinie. Nie wiem co się dzieję. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę już tak dalej funkcjonować.

Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam!

Opisane dolegliwości mogą sugerować m.in. bezsenność pierwotną lub zaburzenia lękowe (nerwicę). To dość powszechne zaburzenia. Nerwica również może rzutować na zaburzenia snu. Opisane objawy mogą wynikać zarówno z zaburzeń lękowych jak również mogą stanowić skutek niewyspania. Proponuję zgłosić się do psychiatry (nie jest potrzebne skierowanie) w celu przeprowadzenia badania oraz dobranie ewentualnej terapii. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do kumulacji zmęczenia i spadku jakości życia. Przewlekły stan bezsenności może wpływać również na obniżenie nastroju.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy