Problemy ze snem, nerwica, kłopoty z oddychaniem

Witam.Mam 38 lat,nie biorę na stałe żadnych leków,hormony tarczycy w normie.Mam problem podczas snu,nagle zrywam się i siadam na łóżku,jakby mnie coś wybudziło.Nie mam problemów z zasypianiem.Jestem przytomna i świadoma,po chwili kładę się i zasypiam.Dzieje się tak po około 1 godziny od zaśnięcia.Czasem jestem wystraszona i głęboko oddycham.Czasem też przyśpiesza mi serce,-wyniki EKG i HOLTER ,oraz USG serca w normie.Nadmienię ,że mam nerwicę,czasem biorę np.Nerwosol i magnez.Proszę o poradę.
38 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej mają podłoże psychogenne i wynikają z wspomnianej przez Panią "nerwicy". W celu potwierdzenia tej diagnozy i włączenia właściwej farmakoterapii proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Proszę nie zwlekać - prawidłowa terapia pozwoli zminimalizować opisane objawy i bez wątpienia poprawi komfort Pani życia.