Próby samobójcze 18-letniej osoby

Dzień dobry. Moja nastoletnia córka chce się zabić. Rozmowy z rodzicami, pedagogami nie poprawiają sytuacji. Dlaczego? Chodzi o oceny. Ona jż nie ma siły uczyć się tyle, jak dotąd miała dobre oceny. Ona sama stawia sb przed sobą takie wymagania. Co robić>

Witam, myślę iż powinna Pani skonsultować córkę z psychologiem lub lekarzem psychiatra, gdyż musi ona odczuwać jakiś rodzaj presji, sytuacji ,z która sama lub przy Państwa wsparciu nie jest sobie w stanie poradzić, być może jest to także próba zwrócenia na siebie uwagi, lub inna zmiana zdrowia psychicznego.Warto odbyć wizytę diagnostyczna w poradni zdrowia psychicznego. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie w ramach NFZ, do psychologa w ramach NFZ jest wymagane, może je wystawić lekarz POZ lub lekarz psychiatra, można także odbyć wizytę płatnie.Życzę powodzenia, pozdrawiam.