Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o objaśnienie wyniku

Jestem mamą 13-miesięcznego chłopca. Od 6. tygodnia po urodzeniu do 6. miesiąca borykaliśmy się z niedokrwistością. Po 6 miesiącach zrobiliśmy powtórne badania przed szczepieniem. Niepokoi mnie obniżony poziom płytek, bo synek ma ich 178, pozostałe parametry ma w normie (erytrocyty 4.1,hb-11.6,ht-32.2), podwyższone ma monocyty - 7.2, limfocyty - 59. O czym może świadczyć niski poziom płytek i czy można zaszczepić dziecko na odrę, różyczkę i świnkę? Pragnę nadmienić, że dwa tygodnie temu synek miał 3-dniową temperaturę (39"C) po której miał wysypkę i wychodziły mu ząbki. Synek ma też w niewielkim stopniu podwyższony poziom prób wątrobowych  - AST-45 ALT-23 Z góry dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań Twojego synka z lekarzem prowadzącym, który mając historię choroby dziecka i możliwość zbadania go, będzie mógł właściwie ocenić Jego stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy