Przebarwienia przy kuracji Doxycyclinum tzf

Brałam doxycyclinum tzf . W czasie kuracji wyszłam na słońce bez ochrony i słońce dosyć mocno mnie złapało . Porobiły mi się przebarwienia dosyć duże na nogach , rekach , dekolcie . Nie są one białe ale jaśniejsze od opalanych miejsc . Czy mogą to być stałe przebarwienia , czy tylko odbarwienia i jest szansa ,że się opalą . Na opalone miejsca nalozylam differin na wypr. na duże obszary nie pnkt., również przebarwienia czy się opala ?Po jakim czasie od ostatniej tebletki doxy można się opalac ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Doksycyklina może spowodować powstanie stałych przebarwień. Tak naprawdę powinna się Pani jednak skonsultować ze specjalistą dermatologiem, który oceni skórę oraz ew. wdroży leczenie. A propos ostatniego pytania: należy unikać słońca przez około 4-5 dni po zażyciu ostatniej tabletki.