Przebarwienie zęba a ubytek

Witam. Na górnej piątce po lewej stronie miałem przebarwienie zęba na brązowy kolor. Pokazałem to mojemu stomatologowi, który stwierdził, że to zwykłe przebarwienie i usunął mi je(nie wszystko). Po 2 tygodniach(do dziś) od wizyty u stomatologa zauważyłem, że przebarwienie(brązowe) to nasiliło się i w miejscu powstał tak jakby ubytek(wklęśnięcie). Stomatolog zapewniał mnie, że to nie próchnica, ale ząb do obserwacji. Czym spowodowane jest to przebarwienie i jednocześnie lekkie wklęśniecie/ubytek?

Na podstawie samego opisu nie można postawić diagnozy - konieczne jest co najmniej badanie wewnątrzustne. Jeśli ma Pan wątpliwości co do opinii lekarza, zawsze może Pan udać się do innego specjalisty po drugą opinię.