Przeciwciała odpornościowe na toksoplazmozę

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży i mimo zapewnień lekarza, że nie mogłam mieć toksoplazmozy (nie rozumiem na jakiej podstawie), zrobiłam badania prywatnie. Moje wyniki to: toxo p/c IgM 0,08 index oraz toxo p/c IgG 92,00 U/ml. Nie bardzo to rozumiem. Ten lekarz nie wydaje mi się wiarygodny przy okazji... Czy te badania nie powinny być na skierowanie? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie wiem, czym sugerował się lekarz, ale pewnie zebranym wywiadem. Pani wyniki wskazują na to, że miała Pani kontakt z chorobą w przeszłości, a to znaczy, że organizm wytworzył przeciwciała odpornościowe, które chronią Panią przed infekcją w trakcie ciąży, a takie właśnie zachorowania w ciąży są najbardziej niebezpieczne dla płodu. Tak więc nie ma powodów obecnie do obaw. Powyższe badania wykonuje się rutynowo w I trymestrze ciąży. Polecam przeczytać portal.abczdrowie.pl/toksoplazmoza-w-ciazy-co-moze-ja-spowodowac.

Pozdrawiam.