Przedwczesny wytrysk podczas pieszczot z partnerką

Witam. Problem zapewne poruszany nie raz. Chodzi mi o przedwczesny wytrysk. Razem z partnerka doszliśmy do wniosku, że z seksem czekamy do ślubu. Ale od czasu do czasu dochodzi do pieszczot między nami i wtedy od razu prawie mam wytrysk. Moje pytanie brzmi, czy to po prostu brak normalnego współżycia i wszystko przyjdzie z czasem czy może to wina masturbacji, której nadużywałem ale obecnie od 3 miesięcy jest jej brak? Czy lepiej zgłosić się do urologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zgłosić się do lekarza seksuologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Dzień dobry.

Wydaje się, że Państwa decyzja o powstrzymywaniu się przed seksem ma bezpośredni wpływ na opisany problem. Skoro ma Pan 28 lat, jest Pan zdrowym mężczyzną, nie masturbuje się Pan i nie współżyje, trudno dziwić się, że reaguje Pan wytryskiem na "erotyczną" sytuację.
Warto dodać, że seks, to nie tylko kontakt genitalny, ale wiele innych zachowań, które mają intymny i zbliżający partnerów charakter. Decyzja o powstrzymaniu się przed seksem "przedślubnym", rozumianym jako "spółkowanie" nie musi być więc tożsama z powstrzymaniem się przed wszelkimi kontaktami o charakterze erotycznym, co, jak się wydaje w przypadku Pana i partnerki się dzieje.

Mówiąc inaczej - Pańska reakcja na podniecenie przy obecnym "celibacie" jest jak najbardziej naturalna.

Pozdrawiam.