Problemy z przedwczesnym wytryskiem u partnera

Witam . Współżyję z moim chłopakiem już prawie dwa lata oczywiście za naszym pierwszym razem szybko dochodził ale z czasem wytrzymał o wiele dłużej . Ostatnio znowu mamy problem . Znowu zaczął dochodzić szybo już tak mu 3 razy się zdarzyło w ciągu 2 tygodni. Zastanawiamy się czy to po prostu gorszy dzień , czy może problem z współżyciem , że jest ryzyko że ktoś zaraz wejdzie, że nie można zrobić tego na spokojnie tylko w " pospiechu " ? Czy to normalne czy coś się dzieje ?

Dzień dobry.

Pani przypuszczenia mogą być słuszne. Obawa, że ktoś może Was "nakryć" podczas współżycia może mieć wpływ na długość stosunku. Mówiąc inaczej - zwiększony stres zwiększa ryzyko przyspieszonego wytrysku. Możliwe też, że partner podświadomie pragnie jak najszybciej zakończyć współżycie z obawy, że ktoś nagle wejdzie - co przyczynia się do szybszego zakończenia współżycia.
Warto dodać, że przedwczesny wytrysk rozpatruje się jako "problem" przede wszystkim w sytuacji, gdy partnerzy uprawiają seks względnie regularnie. W Państwa natomiast przypadku współżycie wydaje się odbywać trochę "z doskoku" i dodatkowo w mało komfortowych warunkach.
Konkludując - warunki, w jakich odbywa się Państwa współżycie wydają się być najważniejszą przyczyną szybkiego wytrysku partnera. Gdy się zmienią, problem prawdopodobnie przestanie istnieć. Jeżeli tak się nie stanie, warto skorzystać z konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.