Przedwczesny wytrysk za pierwszym razem i po ponownych zbliżeniach

Witam! Mam 22 lata i problem z przedwczesnym wytryskiem. Ten problem doskwierał mi od początku współżycia seksualnego, ale po pierwszym przedwczesnym wytrysku (który był na prawdę szybko, często już w grze wstępnej) i odczekaniu ok. 10 min mogłem uprawiać seks naprawdę długo. Teraz mam nową partnerkę i staramy się zrobić to już od około miesiąca i przedwczesny wytrysk jak zwykle pojawia się za pierwszym razem, ale niestety po odczekaniu 10 min. i ponownej próbie przedwczesny wytrysk znów się pojawia i za trzecim razem sytuacja się znowu powtarza, kiedy próbuję zbliżyć członka w jej intymne okolice albo zacząć penetrację. Nie wiem dlaczego tak jest, bo wydaje mi się, że jestem dość wyluzowany w tej sytuacji. Na początku myślałem, że to chwilowe, ale staramy się już tyle czasu i w każdym tygodniu jest to samo. Czy mógłbym się dowiedzieć, co ma na to wpływ? Jeszcze w wakacje wszystko było w tzw. normie, a teraz nie wiem, co mam robić. Proszę o kilka rad, wskazówek jak sobie z tym poradzić. Czy potrzebna jest wizyta u seksuologa?

Witam serdecznie!

Przedwczesny wytrysk to według definicji niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności obojga partnerów.

Jest to najczęstsze zaburzenie seksualne i dotyczy najczęściej młodych mężczyzn. Głównymi przyczynami tego zaburzenia są przyczyny psychologiczne – stres, brak zaufania między partnerami, obawy o utrzymanie erekcji podczas stosunku, obawa o brak zaspokojenia partnerki. Do stanu takiego może przyczyniać się również stosowanie używek (jeżeli je Pan stosuje to proszę je ograniczyć), następstwa niektórych chorób.
Istnieje kilka metod powstrzymywania przedwczesnego wytrysku, polegające na wyrobieniu nowego odruchu wytrysku, adekwatnego do oczekiwań partnerki. Najlepiej udać się do seksuologa w celu dobrania terapii najkorzystniejszej dla Państwa. Można spróbować również zastosować prezerwatywy nasączone środkiem znieczulającym, czy używaniem kremu zawierającego środek znieczulający. Można również próbować odwrócić myśli podczas stosunku i spróbować skierować je na inny temat. Można również próbować stosować metodę ucisku. Konieczne będzie z pewnością wiele tygodni ćwiczeń.
W niektórych wypadkach konieczne może być również stosowanie leków. Zachęcam do wizyty u seksuologa.
Pozdrawiam