Przerwałam stosowanie tabletek w trzecim tygodniu a był stosunek - co z ochroną?

Witam! Tabletki brałam od ponad roku. Najpierw 5 miesięcy jedne, następnie miałam zmianę na inne, ponieważ bolała mnie głowa a miesiąc temu znowu inne. Niestety po tych zmianach bóle głowy nasiliły mi się jeszcze bardziej. Postanowiłam, że odstawie tabletki, lecz robiąc to zostało mi jeszcze 6 tabl. z ostatniego opakowania. A więc z tego opakowania wzięłam 15 tabletek, do stosunku "do końca" doszło w tym dniu, w którym powinnam brać 16 tabletkę (11 grudnia), ale już jej nie wzięłam i dalszych też nie. Wcześniej miesiączkę dostałam 26 listopada i zaczynałam z tym dniem nowe tabletki (to wtedy była zmiana na nowe tabletki). Okres zawsze miałam 3 dzień po odstawieniu tabletek. Teraz w dniu, w którym odstawiłam tabletki dostałam plamienie, które trwa już 4 dni, mimo że odstawiając je zostało jeszcze 6 tabletek. Więc skąd te plamienia? Także od tego dnia zaczęły mnie boleć piersi i lekko brzuch. Czy mogę zajść w ciążę po tym stosunku, w którym nie brałam już tabletek a doszło do wytrysku spermy w środku? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienie jest wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych co jest związane ze spadkiem poziomu hormonów we krwi. Jest to krwawienie z odstawienia.
W Pani przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Co prawda nie jest ono duże.  Dlatego po około 2 tygodniach od stosunku należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam