Przewlekłe zapalenie trzustki i stolce tłuszczowe

witam, choryje na przewlekłe zapalenie tzustki, mam czeste stolce tłuszczowe, czy jest jakies badanie które powie mi w ilu procentach jest zniszczona moja trzustka?, i jakie badania kontrolne powinienem robic?,dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

a od kiedy jest stwierdzona choroba? czy odnalziono przyczynę choroby? proponuję udac się do lekarza gastroenetrologa, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.