Ból brzucha, stolce tłuszczowe i podrażnienie trzustki

Witam od pół roku boli mnie brzuch po imprezie, oczywiscie pilem alkohol, w diagnostyce wykryto lamblie i helicobacter, antybiotyki itp przeleczony zostalem, teraz mam stolce tluszczowe (unoszą sie na wodzie) bylem u gastrologa i stwierdzil ze podraznienie trzustki.. Boli mnie po lewej na wysokosci pepka i pod lopatka. Wedlug informacji w internecie stolce tluszczowe wystepuja gdy ponad 80% trzustki jest juz zniszczone. Czy to pzt i czy jest mozliwe po pol roku az takie zniszczenie trzustki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej stwierdzić, czy to przewlekłe zapalenie trzustki. By postawić taką diagnozę, konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą gastrologiem.