Dlaczego dziecko oddaje stolce tłuszczowe?

Witam mój syn od 2 miesięcy ma stolce tłuszczowe. 2 lata temu zdiagnozowano u niego relfuks żołądkowo przełykowo. Szybko się męczy ma polipy nosa. Syn ma 15 lat jest bardzo aktywnie fizyczny. Wysępują też duszności ale to tylko gdy o nich zaczyna myśleć. Co to może być proszę o odpowiedź bardzo się martwię. Syn też jest ciągle zmartwiony i nie może normalnie życ

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, stolce tłuszczowe są związane z zaburzeniami powstałymi w układzie trawiennym, bardzo często jest to spowodowane nieprawidłowym trawieniem tłuszczy, które może być objawem chorej trzustki. Innym powodem wymienionych objawów są problemy z jelitem cienkim. W tym przypadku najlepiej byłoby udać się z synem do lekarza gastrologa, który po diagnostyce dobierze odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zolty-stolec

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-tluszczowa-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.