Przybieranie na wadze po przyjmowaniu leku Seronil oraz lęki, nerwowość jako objawy nerwicy

Witam czy lek seronil powoduje tycie? od jakiegoś czasu mam lęki, boję się zostawać z małym dzieckiem, aby nie zrobić mu krzywdy, wkurzam się na wszystkich, stale się kłócę z rodziną przez co obrywa najczęściej mąż... czy to objawy nerwicy? co robić? nerwicę ma babcia moja i mama...czy mi to grozi?

Witam, odnośnie Seronilu i jego objawów ubocznych, a także odnośnie diagnozy, najlepiej porozmawiać z lekarzem, u którego się Pani leczy. Drażliwość, którą Pani przeżywa, jest bardzo uciążliwym objawem, który może występować przy różnych zaburzeniach i chorobach psychicznych. Nie da się postawić rzetelnej diagnozy przez internet. Sugerują otwarta rozmowę z lekarzem. Pozdrawiam

Witam. Możliwe, że skoro Pani mama i babcia mają nerwicę, nieświadomie powiela Pani pewne ich mechanizmy w radzeniu sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami.
Pojawienie się dziecka jest istotną zmianą życiową i źródłem wielu emocji, czasem bardzo trudnych. Myślę że warto żeby Pani poszukała dla siebie wsparcia i porozmawiała o swoich przeżyciach np. z zaufanymi koleżankami, które też mają dzieci. W poradzeniu sobie z lękiem, drażliwością i poprawie komunikacji z mężem bardzo pomocny może okazać się psycholog/psychoterapeuta. Pozdrawiam.