Przybranie na wadze 20 kg po zmianie leczenia psychiatrycznego

witam . mam depresje ziagnozowana F33. od lat lecze sie u psychiatry. w 2011 wyjechalismy do niemiec i tutaj lekarze postanowili zmienic mi leki . szantazem wsadzili mnie do szpitala( bo jak pani sie nie zgodzi na szpital to nie wypisze lekow) . sluzba zdrowia tutaj nie jest w niczym lepsza niz w polsce, tylko dzieci sa traktowane lepiej . ale pytanie jest z innej beczki . po zmianie lekow przytylam prawie 20 kilogramow i za boga nie moge tego zgubic.

Witam,
bardzo często stosowanie leków przeciwdepresyknych wiąze się z przyrostem wagi. Same leki leki się do tego przyczyniają, ale również stan, w jakim jest pacjent ma na to wpływ (częste podjadanie, nieregularnośc posiłków, itd). Proponuję zastanowić się nad tym co Pani teraz je i czy dieta napewno jest dobra. Wyeliminować z niej słodycze, alkohol, słodnie soki i napoje. Zamienić na wodę, jasne pieczywo na ciemnie, tłuste mięsa na chudy, drób, ryby i z biegiem czasu waga powinna stopniowo spadać. Nie zapominając przy tym o aktywności fizycznej. Jeżeli to nie pomoże udać się do dietetyka w Pani okolicy, napewno ułoży dietę, dobrana indywidualnie do Pani potrzeb.
Pozdrawiam

Być może samemu będzie ciężko schudnąć, dlatego proponuję udać się do dobrego dietetyka, który uwzględni okres leczenia, dopasuje dietę do aktualnego stanu zdrowia i leków, które być może obecnie Pani bierze. Namawiam również na aktywność fizyczną, to na pewno przyspieszy proces odchudzania,a także poprawi samopoczucie.