Chciałabym schudnąć 10 kg

Witam :) Mam 19 lat i waże 72kg, a mam wzrostu 165. 8 miesięcy temu urodziłam synka. Karmilam piersią, ale zamiast schudnac przytylam :( Bardzo chcialabym wrócić do starej wagi, a ważyłam 59 kg. Nie wiem jaką dietę zastosować, żeby schudnąć w 2-3 miesiące przynajmiej 10 kg. Bardzo proszę o radę, Jaką dietę zastosować i jakie ćwiczenia? Chciałabym przy okazji zrzucić swoje boczki, ktore także zrobiły sie większe :(
19 LAT ponad rok temu

Witam,

2-3 miesiące to zbyt mało czasu, aby zdrowo i trwale zrzucić 10kg. Jeśli nie karmi Pani już piersią odchudzanie jest możliwe, jednak podczas karmienia proszę się wstrzymać z tą decyzją. Przede wszystkim jednak proszę przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i sprawdzić czy są poprawne oraz czy nie występują w nich podstawowe błędy. Pomocne mogą być artykuły http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Myślę, że warto udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani dietę dobraną według potrzeb młodej mamy. Dodatkowo proszę pamiętać o aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl Proszę jednak uważać, aby nadmiernie nie przeciążać kręgosłupa po ciąży.

Pozdrawiam.