Przyczyna zaburzeń erekcji

Mam 27 lat, jestem od roku żonaty. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z seksem. Zawsze było ok. Od początku małżeństwa bardzo marzyłem o dziecku, ze względów ekonomicznych jednak wstrzymywaliśmy się z tą decyzją. Teraz żona odstawiła pigułki i kilka dni temu zaczęliśmy się kochać z myślą o tym, żeby mieć dziecko. Wszystko było ok, ale po kilku minutach mój członek zmiękł, wczoraj sytuacja się powtórzyła. Kiedyś dość często się masturbowałem, ale nigdy nie miałem problemów z seksem. Zawsze było ok, aż do chwili, gdy zaczęliśmy się kochać z myślą o poczęciu dziecka. Czy to może być przeszkodą? Że spinam się, bo za bardzo chcę mieć dziecko? Wcześniej z żoną kochaliśmy się ok. raz w miesiącu (różnica temperamentów), ja mam większe potrzeby w tej sferze, więc często albo się masturbowałem, albo żona używała ręki. Głupio mi teraz i mam poczucie wstydu, że nie mogę stanąć na wysokości zadania. Proszę o radę.

Witam serdecznie!

W treści zapytania znajduję co najmniej 2 czynniki mogące prowadzić do zaburzeń wzwodu. Niewątpliwie czynnik psychogenny ma tu zasadnicze znaczenie. Podświadoma silna potrzeba posiadania potomstwa i chęć jak najszybszego poczęcia dziecka może Pana blokować i powodować osłabienie wzwodu. Dodatkowo występujące problemy powodują u Pana zwiększoną potrzebę zaspokojenia żony i jak Pan to ujął stanięcia na wysokości zadania co wtórnie prowadzi do pogłębiania problemu. W ten sposób dochodzi do mechanizmu koła zamkniętego.

Drugą przyczyną problemu może być masturbacja. Jak wspomniał Pan w swoim zapytaniu w Państwa związku rzadko dochodzi do klasycznych zbliżeń. Większość orgazmów wywołuje Pan poprzez masturbację lub przez stymulację członka dłonią partnerki. Tego typu stymulacje uwrażliwiają członek na jeden rodzaj bodźca. Próby penetracji nie są wtedy dla Pana wystarczająco satysfakcjonujące i dlatego dochodzi do osłabienia wzwodu. W obecnej sytuacji warto zrezygnować z samozaspokojania się. Jeżeli podjęli Państwo decyzję o poczęciu dziecka, to zapewne zwiększy się częstotliwość Państwa zbliżeń i być może problem ustąpi samoistnie.

Pozdrawiam