Przyczyny podwyższonego cholesterolu

Witam, mam 25 lat, waga: 48-49 kg, wzrost 164 cm i podwyższony cholesterol (230) i ciągle się podwyższa.Odzywiam się zdrowo, od kilku lat nie jem smażonych potraw, nie pije gazowanych napoi, nie jem słodyczy (czasem słodzę kawę: 1 łyżeczką cukru), żadnych fast foodów, chipsów, jogurtów owocowych. Jem zazwyczaj 4 posiłki dziennie, które nie przekraczają 1500 kcal dziennie. Nie wiem jak mogę obniżyć poziom cholesterolu, bo raczej nie dietą. Dodam ze stosowałam plastry antykoncepcyjne.Ewa
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Jest wiele przyczyn hipercholesterolemii i nie wszystkie są bezpośrednio związane z dietą. Nasz organizm produkuje cholesterol i wiele zaburzeń w poziomie cholesterlu jest w sposób niezwiązany z dietą wynikiem problemów z gospodarką tym związkiem. Polecam udać się do lekarza, który pomoże w ustaleniu przyczyny aktualnego stanu i jeżeli jest to niezwiązane z dietą dobierze właściwą terapię farmakologiczną. Polecam także uważnie przyjrzeć się diecie pod okiem specjalisty gdyż powszechne pojęcie zdrowego odżywiania nie do końca odpowiada temu jak powinna wyglądać dieta w zaburzeniach lipidowych. Przede wszystkim powinno się spożywać odpowiednie ilości tłuszczy, w tym tłuszczy będących nośnikiem cholesterolu, ażeby nie wywołać jego nadprodukcji endogennie. Proszę też pamiętać, że dla zdrowia kluczowe znaczenie mają proporcje pomiędzy poszczególnymi frakcjami lipidpwych a ogólna zawartość cholesterolu jest mniej ważna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty