Przyczyny zgagi

Witam dosyc czesto mam zgage co jest tego przyczyną i co robic?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Przyczyną najczęściej jest niewłaściwa dieta. Należy unikac spożywania w nadmiernych ilościach np. owoców cytrusowych, czekolady, potraw smażonych. Należy także wykluczyc przyczyny organiczne np. przepuklinę rozworu przełykowego. Polecam zgłosić się do lekarza rodzinnego.