Przygnębienie i problemy ze snem oraz zanik uczuć

Witam.Mój partner od ponad2msc jest przygnębiony,ma problemy ze snem,musi się do wszystkiego motywować itd.Ostatnie3 tygodnie był nieobecny,przestał się angażować,postanowiłam się rozstać.Powiedział kilka dni temu,że już nie czuje tego co wcześniej i ma"zblokowane emocje",wszystko mu obojętne.Dopiero po fakcie zorientowałam się,że mógł się tak zachowywać z powodu depresji.Namówiłam Go na wizytę u lekarza.Czy"zaniknięcie uczuć"jest spowodowane depresją?Czy uczucia wrócą,gdy podejmie leczenie?

Po terapii, gdy stan partnera się ustabilizuje faktycznie jest szansa na powrót do relacji, powrót uczuć i emocji. Wygląda bowiem na to, że przyczyn apatii i anhedonii należy doszukiwać się w mianach chorobowych, a nie w relacji samej w sobie. Warto zatem dać sobie czas, przyjrzeć się swoim uczuciom i po okresie terapii zastanowić się, czego Państwo oczekują od siebie i co jest możliwe.

Witam Panią. Opisane objawy mogą być przejawem depresji. To był dobry krok aby przekonać partnera do konsultacji z lekarzem. Lekarz może przepisać leki oraz skierować na psychoterapię. Jeżeli partner podejmie leczenie jego stan emocjonalny powinien ulec poprawie. Zachęcam do zajrzenia na stronę http://stopdepresji.pl. Pozwoli to bardziej zrozumieć z czym związana jest depresja. Pozdrawiam Izabela Trybus