Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przygnębienie, płacz i brak motywacji

Od pewnego czasu jestem przygnębiona, płaczę bez powodu, nie mam ochoty nic robić, brakuje mi motywacji, której byłam pełna, nie ciesze się z rzeczy które sprawiały mi radość i czuje sie zagubiona. Jakiś czas temu rozstałam się z chłopakiem, bardzo to przeżyłam i ciągle mnie to boli, jednak to nie to, bo już normalnie funkcjonuję i zyje jak kiedys ale w pewnym momencie tracę humor, płaczę, czuję się jakbym nie wiadomo po co robiła cokolwiek, po prostu leże i patrze się przed siebie.
KOBIETA ponad rok temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Chociaż Pani zaprzecza, być może jednak nie przeżyła Pani do końca i nie domknęła Pani rozstania z partnerem. Objawy, o których Pani wspomina, a więc: przygnębienie, płaczliwość, brak motywacji do działania, brak radości, anhedonia, poczucie zagubienia, spadek nastroju, poczucie bezsensu, stagnacja mogą świadczyć o zaburzeniach nastroju, np. o depresji. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, dlatego zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem psychiatrą, który podczas wizyty będzie mógł określić, czy dolega coś Pani w sensie klinicznym i zaproponuje optymalne leczenie – farmakoterapię i/lub psychoterapię.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Rozstanie z chłopakiem samo w sobie jest trudne, ale dodatkowo może uruchomić inne głębiej położone problemy związane np z poczuciem utraty, z którymi nie poradziłaś sobie wcześniej. Stąd mogą pojawiać się nieadekwatne emocje smutku i braku motywacji. By to rozpoznać a tym samym poradzić sobie z tymi uczuciami radziłabym udać się do specjalisty psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Agata Dusza
tel. 607877930

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy