Brak odczuwania emocji i motywacji

Od paru lat zmagam się z dziwnym zjawiskiem, wydaje mi się, że straciłem emocje, a właściwie nie potrafię nic odczuwać. Nie mam motywacji do niczego, nic mnie nie cieszy, nie potrafię wczuć się w sytuację rozmówcy (apatia), unikam wszelkich kontaktów towarzyskich, każde spotkanie rodzinne wiąże się ze sporym stresem. Jedyne co mogę wyczuć to strach i stres, unikam wszystkiego i wszystkich, najbardziej zależałoby mi na tym, aby świat o mnie po prostu zapomniał. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy i stwierdzić przez Internet, co Panu dolega. Objawy, o których Pan wspomniał, wskazują na problemy natury emocjonalnej i konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry. Anhedonia (brak lub utrata zdolności odczuwania przyjemności), spłycenie czy stępienie afektywne (niezdolność do odczuwania jakichkolwiek uczuć), brak motywacji do działania, brak empatii, apatia, zniechęcenie, obojętność, unikanie kontaktów towarzyskich, stres, stany lękowe mogą wskazywać na wiele problemów natury psychicznej, np. lęki społeczne, depresję, nerwicę, zaburzenia mieszane depresyjno-lękowe itp. Zachęcam Pana do wizyty u lekarza psychiatry, który postawi rzetelne rozpoznanie i zaproponuje optymalne dla Pana leczenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Pomoc w takim przypadku może Pan otrzymać wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt ze specjalistą. Objawy jakie Pan opisuje wskazują na dystymię. Sugeruję zgłosić się najpierw do psychologa celem dokładniejszej diagnostyki, a następnie podjąć odpowiednie leczenie.
Więcej informacji o mnie pod adresem https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka