Jak poradzić sobie z tym brakiem motywacji i emocji?

Dobry wieczór Zacznę od tego ze od kilku miesięcy zmagam się ze znacznym osłabieniem odczuwania różnego rodzaju emocji. Często czuje zmęczenie i wewnętrzną niemoc która nie pozwala wziąć mi się za obowiązki. Zastanawiam się czy jest to jakiego rodzaju lenistwo? Odwlekam tyle ważnych rzeczy, nie czuję niczego w związku z tym. Kiedy próbuję cos zacząć pojawia się we mnie rezygnacja. Nie mam kompletnie motywacji. Z tego powodu też zdarzyło mi się kilka razy opuścić zajęcia na uczelni. Ten stan obojętności i braku chęci zaczął się pod koniec października. Raczej nie puszcza Tylko się nasila. Potrafię dzień spędzić na leżeniu w łóżku i bezmyslnym przeglądaniu telefonu. Miewam tez dziwne bóle głowy ktore pojawiają się co jakiś czas. Mam trudności z zasypianiem. Pomimo zmęczenia długo nie mogę zasnąć a w ciągu dnia czuje się senna i bez większej energii. Ostatnio pojawiają się u mnje myśli samobójcze. Dodam, że kilka lat temu przeszłam swego.rodzaju stan depresyjny. Nie było to leczone i ostatecznie jakoś częściowo doszłam do normy. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,
Opisane objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują na depresję i dlatego doradzałabym wizytę u psychiatry. W związku z obecnością myśli samobójczych jest to nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne. Depresja to nie tylko smutek, ale szereg objawów w tym m.in. zaburzenia snu, problemy z pamięcią i koncentracją, brak lub wzmożony apetyt, brak motywacji itd. Mam nadzieje, że uda się Pani wkrótce do specjalisty, gdyż opisany problem wymaga czegoś więcej niż jednorazowej porady przez internet.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/