Brak własnej motywacji

Mam ostatnio ciągłe problemy z motywacją - nie chce mi się sprzątać, ciągle spóźniam się do pracy, bo nie mogę rano wstać i w ogóle wszędzie się spóźniam, bo ciężko mi się zebrać do wyjścia. Wiecznie odkładam wszystko na później i robię na ostatnią chwilę. Zdarza mi się, że przez późne wstawanie kilka dni z rzędu się nie kąpie bo po powrocie do domu też mi się nie chcę. Coraz częściej nie chce mi się wychodzić ze znajomymi, choć zawsze byłam towarzyska. Czy to zwykłe lenistwo?Jak się zmotywować?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Spadek motywacji, niechęć do wykonywania codziennych obowiązków oraz niechęć do kontaktów towarzyskich niekoniecznie muszą oznaczać zwykłe lenistwo.
Ja radziłabym Pani na początku zrobić podstawowe badania - w tym również poziom hormonów tarczycy. Następnie jeśli, jeśli wyniki badań będą w porządku wskazana byłaby konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam

Witam,
nic nie piszesz jak długo ten stan trwa. Czy chodzi o zmęczenie czysto fizyczne, niemoc, z jaką twoje ciało podejmuje wysiłki, czy może też masz wraz z tym obniżony nastrój.
Czy wcześniejsze czynności, z którymi radziłaś sobie nieźle teraz sprawiają Ci trudność?
Warto się temu przyjrzeć i jeśli stwierdzisz, że nie jest to chwilowe, a brak motywacji, jak to nazywasz, dotyczy również czynności kiedyś uważanych przez Ciebie za przyjemne, warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu lub pomyśleć o spotkaniu z psychologiem.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

Witaj
Poczyniłaś już pierwszy ważny krok – uświadomiłaś sobie, że masz jakiś kłopot. Niestety na odległość nie da się ocenić co stanowi rzeczywisty problem. Proponuje wizytę u psychologa, który wraz z tobą ustali sposób pomocy i ew. skieruje Cię na wizytę do psychiatry jeśli będzie to konieczne. Zdarza się, że taki spadek energii i brak motywacji są objawami początków depresji. Dlatego warto to jak najszybciej ustalić.
Pozdrawiam
Ewa Ulrich