Co może oznaczać brak motywacji przy depresji?

Dzień dobry, leczę się na depresję i lęk uogólniony od około roku, chodzę również na terapię. Mam problem z motywacją, a nawet nie tyle co z motywacją.. Gdy chcę coś zrobić, mam na to ochotę nawet, jest to coś co po prostu chcę zrobić, czynność nawet taka jak mycie włosów to nie mogę. Czuję wewnętrzną blokadę, jakbym sama siebie blokowała przed robieniem tego, myślałam, że jestem leniwa, ale przecież ja chcę to zrobić tylko czuję niemożność, blokadę. Jest jeszcze sprawa mojego "ja", mam wrażenie, że je zgubiłam gdzieś po drodze, gdy przyjmowałam zachowania i nawet wygląd ówczesnych autorytetów (np. piosenkarzy, znanych osób ogólnie lub bliskich) czy społecznych wymagań co do kobiety. Teraz czuję wyrwę w miejscu, gdzie powinnam być ja, mam wrażenie, że to co mówię to wykreowana opinia przez, oczekiwana przez innych (zwykle, nie zawsze), a nie moje własne zdanie... Pozdrawiam i dziękuję,

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, warto byłoby zasygnalizowany przez Panią wątek wnieść do terapii.
Pod okiem współpracującego z Panią Terapeuty będzie Pani łatwiej wypracować sposób
radzenia sobie z zasygnalizowaną przez Panią niemocy.

Z życzeniami dla Pani radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605