Co może oznaczać brak siły i motywacji po wakacjach?

Witam, po przyjeździe z wakacji nie mam na nic ochoty, brakuje mi motywacji do zrobienia czegokolwiek mogłabym przeleżeć cały dzień. Czy to jest normalne?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

W odpowiedzi na Pani pytanie, tymczasowy spadek energii i motywacji, jest uzależniony od tego, jaki styl życia prowadziła Pani, przed wakacjami (na co dzień) oraz podczas wakacji.
Czy to był aktywny styl odpoczywania?
Przed jakimi stoi Pani teraz zobowiązaniami?
Czy przed edukacją?
Przed praca zawodową?

Naturalnym jest, że podczas wakacji/urlopu dochodzi do regeneracji sił, do wyciszenia organizmu, zdystansowania do wielu spraw (jednak pod warunkiem, że odpoczywa się w umiejętny sposób - co w dzisiejszym Świecie, nie często się zdarza...).
Dlatego, nie napisała Pani, w jaki sposób regenerowała swoje siły podczas wakacji.
Brak energii i motywacji, może być odpowiedzią Pani organizmu, na
jakieś wyzwanie/przedsięwzięcie, które może jest w planie, przed Panią.

Ważne jest, czy potrafi Pani pomimo braku sił podjąć codzienne czynności?
Jeśli sprawiają one niemoc, jest potrzeba skontaktowania się ze Specjalistą (Psycholog/Psychoterapeuta) by dotarła Pani do źródła spadku aktywności, poprzez rozmowę, wywiad.

Wskazana byłaby kontrolna konsultacja u Lekarza pierwszego
kontaktu, celem wykonania podstawowych badań diagnostycznych.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605