Brak motywacji od odchudzania

Witam, mam 19lat, waże 54kg przy 162cm wzrostu. Mimo, że wyglądam "całkiem dobrze" chciałabym schudnąć... Ciągle brakuje mi motywacji, na ćwiczenia nie mam czasu, ponieważ pracuje, włączenie w życie racjonalnego, zdrowego żywienia mija po dwóch dniach...ciągle słodkości w kuchni, wypieki, zapiekanki z makaronem, mięsem w sosie itp. nie mogę się oprzeć... Od niedawna zastanawiam się czy nie cierpię na "Jedzenie kompulsywne". Chcę schudnąć, ale nie potrafię się przełamać..

Dzień dobry :)

Proszę zasięgnąć opinii psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ w takiej sytuacji zmiana nawyków żywieniowych może okazać się bardzo trudna. Dopiero kolejnym krokiem powinna być wizyta u dietetyka, który pomoże w zaplanowaniu racjonalnego jadłospisu.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA