Koktajle odżywcze przy niedowadze

Witam - dietetyk u ktorego bylem na konsultacji (niedowaga) polecil mi koktajl odzywczy Herbalife Formula 1. Pomijam juz fakt, ze nie jest to tani specyfik, jednak chcialbym wiedziec czy nie zagraza on zdrowiu, bo i takie opinie slyszalem/czytalem. Po drugie, czy osoba z niedowaga moze przytyc bez takiego koktajlu? Z gory dziekuje za odpowiedz

Dzień dobry :)

Taki preparat nie powinien stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia, o ile jest właściwie stosowany, skoro został dopuszczony do sprzedaży i użytku. Nie ma jednak konieczności jego stosowania.

Przybranie na masie ciała wymaga czasu i konsekwentnego stosowania diety o zwiększonej energetyczności. Poniżej podaję proste wskazówki, które warto wprowadzić do swojej diety, aby zwiększyć w niej podaż kalorii:
- do zupy dodawać oleje roślinne, zabielać śmietaną,
- spożywać koktajle mleczno-owocowe, napoje mleczne (można je wzbogacić dodatkiem np. mleka w proszku),
- wybierać produkty mleczne o zawartości co najmniej 2% tłuszczu,
- wypijać gęste soki warzywne i owocowe (pół szklanki soku wypite przed posiłkiem pobudza apetyt),
- spożywać jaja (gotowane, jajecznica, omlety),
- wybierać masło,
- spożywać bakalie jako przekąski (suszone owoce, orzechy, nasiona),
- dodatek skrobiowy mogą stanowić kasze, ryż, makarony, ziemniaki,
- oleje roślinne dodawać do zup, surówek, twarogu,
- dodawać sosy do dań obiadowych,
- umiarkowana aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, np. jazda na rowerze czy rolkach pobudzi apetyt.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA