Jak pokonać lenistwo i znaleźć motywację do ćwiczeń?

Witam, chciałabym schudnąć a przynajmniej pozbyć się brzucha i okrągłej buzi. Mam 20 lat 166cm wzrostu i waże 57 kg! Kiedyś ważyłam 64kg cieszę się ze schudłam ale nie cieszy mnie to tak bardzo ponieważ wtedy nie przejmowałam się wyglądem zewnętrznym. Za 2-3 lata planuję mieć dziecko do tego czasu chciałabym osiągnąć swój cel być zadowoloną z siebie. Ciągle próbuję i ciągle nic. zawsze przegrywam. Gdzie szukać motywacji? Co robić aby cwiczenia mi się nie nudziły ?? Jak pokonać lenistwo

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie, w związku z tym odchudzanie nie jest konieczne. Zadowolenie z własnego wyglądu (lub też jego brak) ma podłoże wieloaspektowe. Bardzo często upatrujemy go niesłusznie w masie ciała lub typie figury licząc, że zmiana w tym zakresie zaowocuje wysoką samooceną. Nic bardziej błędnego - w takim przypadku nawet osiągnięcie celu nie będzie wiązało się z satysfakcją, jeśli mamy problem z samoakceptacją. Warto więc w pierwszej kolejności przeanalizować ten aspekt.
W kwestii diety polecam wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych- regularne spożywanie posiłków, wybór zdrowych produktów i częste spożycie warzyw i owoców.
Mobilizacja do regularnej aktywności fizycznej będzie znacznie wyższa, jeśli będziemy ją realizować ew takiej formie, która jest najprzyjemniejsza dla nas. Dobrym sposobem jest również wykupienie karnetu na fitness, czy basen, aby narzucić sobie pewną regularność w tym zakresie.