Brak motywacji do odchudzania po porodzie

Witam, ważę 118 kg, nie potrafię sobie odmówić wielu rzeczy, które mnie tuczą. W ciąży miałam cukrzycę, lecz ważyłam 104 kg, dbałam o regularne posiłki co 3 godz. wg wskazań lekarza. Po porodzie jednak zaprzestałam zdrowo się odżywiać, teraz minęły 2 lata i ciągle tyje w wyniku niekontrolowania tego co jem, a zwłaszcza ilości i przerw między posiłkami. Mam też problem z nawodnieniem, nieraz cały dzień wypijam 1 szklankę kawy i więcej nic. Mój obwód bioder to 130 cm, brzuch 125, wzrost 170cm. Źle się czuję z tym. Jak się zmotywować do działania? potrzebuję mocnych argumentów i wsparcia w działaniu, którego nie mam wśród znajomych i rodziny.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Ważąc 118 kg przy wzroście 170 cm, Pani wskaźnik masy ciała BMI wynosi 40,8, co wskazuje na otyłość III stopnia. Abstrahując już od walorów estetycznych szczuplejszej sylwetki, warto, by Pani pamiętała, że otyłość jest chorobą, która może poważnie zagrażać Pani zdrowiu. W ciąży dbała Pani w miarę o regularne posiłki i zdrowo się odżywiała ze względu na dziecko. Potem jednak wróciła Pani do starych nawyków żywieniowych. Nie kontroluje Pani ilości i jakości spożywanych produktów i nie dba Pani o nawodnienie organizmu. Pani tusza negatywnie wpływa nie tylko na Pani zdrowie, ale także na samopoczucie, kondycję i samoocenę. Powinna Pani o siebie zadbać przede wszystkim dla samej siebie, ale też dla dziecka. Ma Pani przecież dla kogo dbać o własne zdrowie. Pani dziecko na pewno chce mieć uśmiechniętą mamę, z którą mogłoby aktywnie spędzić wolny czas, np. na spacerze, biegach w parku, byście mogli razem pojeździć na rowerach. Powinna Pani w pierwszej kolejności udać się do dietetyka, który ustali Pani indywidualny program, co jeść, w jakich odstępach czasu, zleci wpierw wykonanie potrzebnych badań (morfologia, glukoza, cholesterol itp.). Ponadto, musi Pani wprowadzić w rytm swojego dnia ćwiczenia – najlepiej, by wykupiła sobie Pani karnet na basen albo fitness. Kiedy będzie miała Pani ustalony harmonogram treningów i do tego będzie musiała Pani za nie zapłacić, to będzie większa motywacja, by zrzucić zbędne kilogramy. Zachęcam Panią również do przeczytania poniższych artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/otylosc http://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-schudnac http://portal.abczdrowie.pl/jak-skutecznie-schudnac http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-zdrowo http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-z-glowa http://portal.abczdrowie.pl/jak-sie-odchudzac Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty