Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak motywacji do studiowania

Nie mam pojęcia do kogo się zwrócić i jak zacząć temat ale komuś muszę się zwierzyć. Od dłuższego czasu studiuję, na kierunku, który zupełnie mnie nie interesuje. Właściwie za chwilę zmarnuję już czwarty rok a to dopiero licencjat (musiałam powtarzać drugi rok). Nie mam siły ani motywacji, ciągle płaczę i mam myśli samobójcze. Wiem, że nie otrzymam wsparcia ze strony rodziny i zostanę sama. Co mam zrobić? Potrzebuję jakiejkolwiek rady.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

W opisanej sytuacji może Pani skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty, a także psychiatry. Ze specjalistą może Pani umówić się w Poradni Zdrowia Psychicznego, lub w gabinecie prywatnym. Z pewnością znajdzie Pani u nich wsparcie i pomoc.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

0

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
Mgr Michał Pyter Psycholog
60 poziom zaufania

Witam.
Myślę, że brak motywacji do studiowania może być jedynym z sygnałów, związanym z nieco głębszym problemem. Proszę nie lekceważyć tych sygnałów i udać się do specjalisty (psychiatra lub psychoterapeuta), który pomoże Pani uporać się z tymi objawami oraz zrozumieć ich przyczynę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy