Jeżeli chce Pani uzyskać pomoc proszę zgłosić się do specjalisty - mam na myśli specjalistę terapii uzależnień, psychologa, psychoterapeutę. Specjalista po wstępnej diagnozie zaleci odpowiednie kroki postępowania. Na portalu czy w internecie nie uzyska Pani informacji jak ma się Pani sama leczyć, ponieważ nie ma takiej możliwości przy tak poważnym problemie. Potrzebuje Pani rozmowy ze specjalistą.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna
Witam.
Bardzo Pani współczuję doświadczenia, które Pani przeżyła. Tego typu doświadczenia, powodują głębokie rany, które bardzo bolą i z trudem się goją. Jednym ze sposobów radzenia sobie (niestety dysfunkcjonalnego) z takim bólem jest ucieczka w alkohol, który przynajmniej pozornie uśmierza ból. Jednak tak naprawdę działa wręcz przeciwnie, nie pozwalając się zamknąć i zagoić bolesnej ale i stłumionej ranie. Niewątpliwie potrzebuje Pani wsparcia psychologicznego i psychoterapii, dzięki którym pozwoli Pani na to żeby rana zagoiła się we właściwy sposób.
Pozdrawiam,
Michał Pyter
http://michalpyter.com
To dobrze, że zdaje sobie Pani sprawę z tego, że ma problem z alkoholem. Uświadomienie sobie tego, to pierwszy krok do sukcesu. W Pani przypadku uzależnienie prawdopodobnie wynika z nieprzepracowanej traumy, która powoduje ucieczkę w alkohol. Skuteczną pomoc może Pani znaleźć w psychologa/psychoterapeuty, najlepiej takiego, który pracuje z osobami uzależnionymi. Im szybciej zgłosi się Pani po wsparcie, tym większa szansa że uda się Pani pomóc.
Pozdrawiam serdecznie.
Proszę poszukać psychoterapeuty! Ta ucieczka - bo jest to ucieczka od bólu, od wspomnień, aby je zagłuszyć, chwilowe remedium na poprawę nastroju, nie przyniesie ulgi na dłuższą metę. sama Pani widzi, że już sama staje się problemem. Moim zdaniem, bez uporania się z traumą , jaka Pani przeżyła, zamknięciem tamtego okresu pójściem krok dalej, nie da Pani rady. To trzeba przepracować i zacząć na nowo żyć. Oby jak najszybciej! Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Trauma po gwałcie u 27-letniej kobiety – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Codzienne spożywanie alkoholu przez małżonków – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Niechęć do swojego życia po alkoholu i prostytucji – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Uzależnienie od alkoholu po śmierci ojca – odpowiada mgr Monika Góra
- Codzienne spożywanie alkoholu a uzależnienie – odpowiada Mgr Joanna Pluta
- Codzienne picie alkoholu a alkoholizm – odpowiada mgr Magdalena Rachubińska
- Codzienne spożywanie alkoholu przez partnera – odpowiada Mgr Agnieszka Glica
- Agresywność partnera po alkoholu – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Nadkwaśność, refluks żołądkowo-przełykowy i ból żołądka na czczo a nadmierne spożywanie alkoholu – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
- Codzienne picie alkoholu – odpowiada Mgr Katarzyna Kapral
artykuły
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do
Zespół stresu pourazowego może dotknąć każdego. Jak rozmawiać z osobą, która doświadczyła trudnych przeżyć?
Ofiarami zespołu stresu pourazowego (PTSD) są najc
''Szkoda by było teraz umierać''. Magda Swat od 9 lat żyje z rakiem trzustki i nie zamierza się poddać
- To jest walka. Niektórym może się wydawać, ż