Codzienne spożywanie alkoholu i trauma

Nie wiem dlaczego od problemów uciekam w alkohol, zauważyłam, że sama się łapię na tym, że zaczęłam pić codziennie, mam wrażenie, że to kontroluję, ale znajomymi zwracają mi już uwagę. Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy padłam ofiarą porwania i przemocy seksualnej, teraz piję praktycznie prawie codziennie, a przecież mam świadomość do czego to prowadzi bo jestem dda, nie rozumiem dlaczego uciekam w to, czego tak wcześniej nie tolerowałam, jak znaleźć patent, aby problemy odreagować inacze?

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Bardzo Pani współczuję doświadczenia, które Pani przeżyła. Tego typu doświadczenia, powodują głębokie rany, które bardzo bolą i z trudem się goją. Jednym ze sposobów radzenia sobie (niestety dysfunkcjonalnego) z takim bólem jest ucieczka w alkohol, który przynajmniej pozornie uśmierza ból. Jednak tak naprawdę działa wręcz przeciwnie, nie pozwalając się zamknąć i zagoić bolesnej ale i stłumionej ranie. Niewątpliwie potrzebuje Pani wsparcia psychologicznego i psychoterapii, dzięki którym pozwoli Pani na to żeby rana zagoiła się we właściwy sposób.

Pozdrawiam,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

To dobrze, że zdaje sobie Pani sprawę z tego, że ma problem z alkoholem. Uświadomienie sobie tego, to pierwszy krok do sukcesu. W Pani przypadku uzależnienie prawdopodobnie wynika z nieprzepracowanej traumy, która powoduje ucieczkę w alkohol. Skuteczną pomoc może Pani znaleźć w psychologa/psychoterapeuty, najlepiej takiego, który pracuje z osobami uzależnionymi. Im szybciej zgłosi się Pani po wsparcie, tym większa szansa że uda się Pani pomóc.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę poszukać psychoterapeuty! Ta ucieczka - bo jest to ucieczka od bólu, od wspomnień, aby je zagłuszyć, chwilowe remedium na poprawę nastroju, nie przyniesie ulgi na dłuższą metę. sama Pani widzi, że już sama staje się problemem. Moim zdaniem, bez uporania się z traumą , jaka Pani przeżyła, zamknięciem tamtego okresu pójściem krok dalej, nie da Pani rady. To trzeba przepracować i zacząć na nowo żyć. Oby jak najszybciej! Pozdrawiam serdecznie