Trauma po gwałcie u 27-letniej kobiety

Dwa lata temu zostałam zgwałcona, zdususiłam to, ale teraz trauma, ptsd stanowczo utrudnia mi życie, nie mówiąc już iż mam problem z poczuciem własnej wartości, stany depresyjne,faceci są mi totalnie obojętni, reaguje panicznie u faceta lekarza, a kolejnej terapii szokowej u faceta nie chcę sobie fundowac, bo dziwnie komentował pewne rzeczy, nie ufałam Mu nie wiem czy to moja wina i do końca życia będę się męczyć sama z sobą, swoimi reakcjami, uciekać, pić alkohol by zapomnieć

Z PTSD może sobie Pani sama nie poradzić - tym bardziej, że zaczyna pani uciekać, pić alkohol dla uspokojenia itp. Proszę jak najszybciej podjąć terapię PTSD u specjalisty zajmującego się tym problemem. Jeżeli będzie mieć Pani trudnosć ze znalezieniem odpowiedniego psychologa, proszę zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyska Pani niezbędne informacje. Pozdrawiam.

Niestety, to co Pani zrobiła - czyli "zdusiła " problem, nigdy nie pomaga. Alkohol, to też tylko ucieczka i "zagłuszenie". Po to, aby "odzyskać" życie trzeba się" zmierzyć z tym co było. Tak, potrzeba odwagi, ale sama Pani widzi,że ta droga nie prowadzi do niczego dobrego. Musi Pani nabrać pewności,że to co się wydarzyło, to przeszłość i nic Pani już nie zagraża,że dalsze życie jest w Pani rękach. Ale potrzebne jest wsparcie, a najlepiej terapia.