Jak zaufać drugiej osobie?

Witam mam mały problem byłam z facetem rok i 5 miesięcy kochalam go bezgranicznie wspólne spędzanie czasu, ja go kochalam po za nim nie widziałam świata po roku mi powiedział że jest ze mną tylko z przyzwyczajenia poczułam w sercu lekki ból minęło 3 miesiące po naszym rozstaniu przyczyną była taka że powiedział mi że jestem wyjątkowa dziewczyna że znajdę sobie szczęście na które zasługuje ale on zaczol się spotykać z inną o imieniu Marta teraz się z tym rozstaniem nie mogę pogodzić dopada mnie rozpacz płaczę w poduszkę nie mogę jeść mam problem ze spaniem kocham go nadal i bardzo za nim tęsknię za jego obecnością i bliskościa szczerze ostatnio byłam na imprezie i poznałam fajnego faceta ale nie potrafię się w pełni otworzyć czuje ze coś mnie blokuje od środka nie wiem co robić pomuszcie

Rozstania bywają bolesne, szczególnie, jeśli zaangażowanie w związek było duże lub też, gdy do rozstania dążyła tylko jedna strona (tylko w jednej ze stron wygasły uczucia, podczas, gdy u drugiej pozostały niezmienione). Być może jest jeszcze za wcześnie na angażowanie się w kolejny, a zranienie jeszcze zbyt świeże. Poradzenie sobie ze stratą i smutkiem po stracie jest trudne, wymaga pewnego czasu, odbudowania poczucia wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa i zaufania do ludzi. Zachęcam do poszukania grupy wsparcia (bliskich osób, które pomogą Pani przetrwać kryzys), dania sobie czasu zarówno na przepracowanie uczuć do byłego partnera, smutku po rozstaniu, jak i wypracowania gotowości na otworzenie się na nowy związek czy relację. Gdyby obniżenie nastroju, żal po stracie, płaczliwość czy poczucie bezsensu trwały znacząco dłużej, nasilały się lub pojawiały się inne niepokojące objawy- warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty, który pomoże nie tylko je zrozumieć, ale także poradzić sobie z nimi. A tym samym odzyskać wiarę w siebie, zaufanie do ludzi i otwartość na nowe relacje w życiu.