Jak żyć po zawodzie miłosnym?

Przeżyłam zawód miłosny,rozczarowałam się,sparzyłam osobą,w której ulokowałam uczucia.Co to znaczy muszę to przerobić,zanim pójdę dalej?Co powinna zrobić i jak to przerobić zanim pójdę dalej.Niestety na chwilę obecną stoję w miejscu.

Dzień dobry!
Niewątpliwie rozstanie należy przeżyć, "przerobić", bo jest doświadczeniem straty. Trudno mówić o konkretnych działaniach jakie należałoby podjąć, ale warto dać sobie czas na zastanowienie się nad swoimi decyzjami, sposobem wchodzenia w relacje czy wchodzenia w związki, czy nie powtarzamy tych samych błędów. Jeśli tak - być może należy podjąć się pracy w tym obszarze?
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Jeśli ma Pani poczucie, że stoi Pani w miejscu zbyt długo a dotychczasowe sposoby poradzenia sobie z rozstaniem nie pomogły- warto skonsultować się z psychologiem. Pomoże zrozumieć realne przyczyny rozstania, odbudować poczucie bezpieczeństwa i zaufania, a także własnej wartości po rozstaniu, poradzić sobie z uczuciami smutku, żalu, złości itp, a także spojrzeć w przyszłość z nadzieją.

Witam :) każde powierzenie drugiej osobie swojej intymności, swojego zaangażowania a już na pewno swojej cielesności, wiąże się z ryzykiem odrzucenia. Odrzucenie jest naturalnym elementem próby stworzenia bliskiej relacji uczuciowej. Należy pamiętać że ocena poziomu atrakcyjności drugiego człowieka jest bardzo subiektywną oceną, dla jednych możemy być przeciętnie interesujący zaś dla innej osoby może okazać się że jesteśmy spełnieniem jej marzeń o idealnej partnerce / partnerze. Dlatego też w psychologi mówi się o indywidualnych preferencjach. Zaś jedną z zasad na których ludzie poszukują swojego partnera jest zasada podobieństwa, być może byliście sobie nazbyt odlegli, zabrakło zrozumienia ale nic nie szkodzi proszę potraktować to jako próbę która jest naturalnym elementem poszukiwania drugiej połówki
Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
zapraszam na moją stronę na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia/