Jak wybaczyć chłopakowi?

Witam,jestem z chlopakiem 2,5 roku.Nie dawno bardzo mnie zawiodl,odnowil kontakty(sms) z dawna miloscia.Pisal ze wciaz go to boli ze sie im nie udalo itd. Bardzo mnie tym zranil, zerwalam,3 mies temu znow zaczelismy byc razem, chcial mnie odzyskac. Mialam wybaczyc.Ale wewnatrz nie radze sb z tym,ze tak mnie skrzywdzili oboje,często wypominam,ipodejrzewam ze moze znow mnie zawiedzie,w glebi serca mam lęk ze on mnie nie kocha tak ja ją,ze jestem gorsza.Teraz to ja niszcze ten zwiazek.Jak wybaczyc?

Witam,
Każdy nowy związek jest inny od poprzedniego,co nie znaczy "gorszy".Bywa jednak,że zamiast refleksji nad przyczynami rozstania,stosuje się metodę "klina"i rozpoczyna kolejną znajomośc dla zaleczenia rany.O tym powinna Pani porozmawiać z chłopakiem,gdyż wykluczy Pani tym samym pełnienie roli owego "klina",który miał podnieśc poczucie wartości partnera/dla innej kobiety/.Proponuję popracować jednak nad swoją samooceną,gdyż życie dostarcza wielu podobnych doświadczeń i być może Pani atrakcyjność w połączeniu z małą pewnością i siebie będzie sprzyjała wpychaniu Pani w role uzdrowicielki męskich porażek a nie dawaniu satysfakcji dla siebie samej.Zachęcam do kontaktu z terapeutą .
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Czytając Pani post zacząłem mieć wątpliwości czy przypadkiem pod wybaczeniem nie znajduje się u Pani chęć zapomnienia. Być może jeśli Pani chłopak po zerwaniu poczynił starania, Żebyście znowu byli parą to może to sygnał mówiący o jego uczuciach i zaangażowaniu. Jednak w każdym związku powinny funkcjonować jasne granice i zasady (które akceptują obie strony). Zachęcam Panią do szczerej otwartej rozmowy z chłopakiem, gdzie będzie okazja do ustalenia tego na czym i w jaki sposób ma się opierać Wasz związek. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam
Jeśli ów incydent który Pani opisał był rzeczywiście chwilą słabości, krótkim kryzysem w waszej relacji. Zaś przed i po tym zdarzeniu wasz związek miał i ma wysoką jakość, czuję się pani szczęśliwa z tą osobą i spełniona, jeśli tak jest warto jest zawalczyć o ten związek i postarać się przepracować myśli i uczucia związane z sytuacją którą Panią zawiódł. Zaś jeśli ta sytuacja jest reprezentacją większego problemu którym jest połowiczne zaangażowanie pani partnera należy rozważyć czy warto jest inwestować swoje emocje i czas w ta relację.

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
zapraszam na mój fanpage na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia