Brak motywacji i zaburzenia nastroju

Witam mam 19 lat i od jakiegoś czasu brak we mnie motywacji do czego kolwiek wyjście z domu jest dla mnie wielkim wyzwaniem najchętniej to nigdzie bym nie wychodziła jak z znajomi chcą mnie wyciągnąć to też nie wychodzę to jest dla mnie trudne boję się wszystkiego jak tylko pojawia się jakiś problem to od razu z góry zakładam że sobie nie poradzę płaczę nocami nie wiem co się ze mną dzieje nigdy taka nie byłam

Witam
Smutek, lęki, przygnębienie i brak motywacji
nie tylko dezorganizują Pani życie ale też hamują
Pani aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Pani objawy wskazują na zaburzenia depresyjno-lękowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Wiem, że to dla Pani bardzo trudne, jednak w Pani
przypadku najlepszym wyjściem będzie
skorzystanie z usług psychoterapeuty.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Wygląda to na zaburzenia lękowe lub/i depresyjne. Myślę że dobrze będzie skonsultować się z psychologiem (najlepiej poznawczo-behawioralnym) i rozpocząć terapię. Tego typu obniżenie motywacji, nastroju i wzrost niechęci można szybko zniwelować by się z nimi nie męczyć. Szczerze namawiam do spotkania ze specjalistą. Pozdrawiam