Przygotowanie do trudnej rozmowy z 16-latkiem

witam mam problem mam dzis porozmawiac z znajomym ktory dopieru wczoraj ujawnił ze jest gejem nie wiem jak zaczac rozmowe a wiem ze przez to jaki jest zniszczy sobie zycie bo opuszcza szkołe itd.. jest to młody chłopak ma 16 lat czy mozecie mi cos poradzic jestem osoba otwqrta ale tez dla mnie to trudne??

Autentyczność, szczerość przy jednoczesnym daniu znać, że nam zależy i się troszczymy często jest najskuteczniejsza metodą zarówno w kontakcie jak i w pozostaniu w zgodzie ze sobą. Czasem także warto poczekać jak się rozmowa rozwinie, może to znajomy będzie chciał zacząć?

Proszę otwarcie powiedzieć, że to dla Pani trudne i spróbować nie oceniać znajomego. Preferencja seksualna to nie jest jedyna rzecz, jaka charakteryzuje człowieka, z pewnością Pani znajomy ma wiele innych cech i proszę o tym nie zapominać. Pozdrawiam i życzę powodzenia!