To kolejne zapytanie o wenlafaksynę i tycie. Wszyscy zapewniają, że nie jedzą więcej niż wcześniej. Być może jest podgrupa pacjentów tak reagujących na ten lek, ale jest to naprawdę rzadkie zjawisko.
Jeżeli lek jest skuteczny i likwiduje objawy depresji warto zweryfikować dietę i zwiększyć ilość ruchu. Jeśli nie - trzeba by zmienić lek, ale proszę pamiętać, że przy wielu lekach konieczne jest zachowanie dyscypliny dietetycznej.

0

Rzeczywiście wenlafaksyna ma albo neutralny wpływ na wagę ciała albo może powodować utratę apetytu i spadek masy ciała. I wprawdzie zdarzają się paradoksalne reakcje na leki, jednak w tym przypadku należy w pierwszej kolejności poszukiwać bardziej prawdopodobnych przyczyn wzrostu masy ciała, takich jak nawyki dietetyczne i niedostateczna aktywność ruchowa. Proszę przeanalizować swoją dietę i ilość przyjmowania posiłków - w Internecie jest dużo interesujących poradników w tym zakresie. Proponuje też stopniową aktywizację ruchową, choć w depresji może to początkowo być trudne. Warto jednak podjąć systematyczne i umiarkowane ćwiczenia fizyczne, w przebiegu których dojdzie do umiarkowanego przyspieszenia tętna i oddechu. Oprócz korzystnego wpływu na wagę będzie to dobrze wpływało na objawy depresyjne. W razie dalszego przyrostu masy ciała proponuje zgłosić się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty