Rak piersi niedrobnokomorkowy

Dzień dobry Problem dotyczy mojej mamy Na podstawie badań ust mammografi i biopsji cienkoiglowej stwierdzono raka piersi niedrobnokomorkowego wielkość 1,2cm na 0,8 Mama ma 77 lat i choruje na serce Ostatnio dużo schudła aczkolwiek równiez mało je(zaparcia) Proszę o odpowiedź czy w tej sytuacji warto jest wykonać operację Czy przeprowadza się ją zawsze w znieczuleniu ogólnym? Czy nie wyrażając zgody na zabieg zmniejsza się szanse na dłuższe życie?Czy dyskomfort po operacji jest duży?

Witam serdecznie,
Jak najbardziej należy zrobić leczenie operacyjne, jest to metoda z wyboru u pacjentek z rakiem piersi i nie należy od tego odstępować. Zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Nie są to długie i obciążające zabiegi dla pacjentki, a korzyść onkologiczna jest duża. Przede wszystkim, należy wykonać biopsję gruboigłową, która da nam informacje o rodzaju raka i jego wrażliwości na dalsze leczenie onkologiczne. Nie należy operować opierając się wyłącznie na wyniku biopsji cienkoigłowej.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski