Prawdopodobne gruczolaki w piersi

witam serdecznie, mam 2 guzki piersi jeden 11mm drugi 5 mm, byla robiona biopsja cienkoiglowa na tym guzie 11 mm, wykryty w czerwcu , z wczorajszego badania wyszlo iz mam drugi guz, mam skierowanie do szpitala na usuniecie guzka, jednak dzis w szpitalu zrobic biobsje grubo iglowa, ze nia mozna wyssac tego guza czy to prawda, prawdopodonie sa to gruczolaki

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

biopsję gruboigłową wykonuje się w celu zdiagnozowania z jakim guzem mamy do czynienia. Jest to metoda dokładniejsza od cienkoigłowej jednak bardziej inwazyjna. Usunąć te zmiany można tylko operacyjnie.

Pozdrawiam.