Rak żołądka, guzy na wątrobie i trzustce

Witam. Mój ojciec niedawno umarł na raka 55l. Miał on raka na żołądku w jego dolnej części ok. 2 cm. Średnicy wezly chlonne przy żołądku. Watroba cała pokryta guzami w tym jeden ok 12 cm średnicy. Oraz na trzustke były zmiany rakowe średnica 1.5 cm. Biopsja była zrobiona z zoladka oraz watroby. Według lekarzy początek choroby był od zoladka. Z biopsji wyszło że był to Adenocarcinoma intramucosum. Od wykrycia chorował 3 miesiące. Moje pytanie co to był za rak?. I czy jest dziedziczny?

Dziedziczność tego nowotworu nie jest udowodniona. Punkt wyjścia rzeczywiście najbardziej prawdopodobnie zlokalizowany był w żołądku. Tata chorował znacznie dłużej. Rozpoznanie tej choroby nastąpiło w fazie dość zaawansowanej. Wcześniej z pewnością trwała bez dolegliwości.