Relacje z przyjacielem i samotność

Bardzo zawiodłem się na swoim przyjacielu. Czuję się okropnie wykorzystany i poniżony, ta toksyczna znajomość wyssała ze mnie resztki energii życiowej. Jestem samotny do tego stopnia, że za wszelką cenę chciałem go mieć.. On to wykorzystywał do swoich celów, głównie po to, aby zwiększyć swoją krytycznie niską samoocenę, wciąż więcej brał, niż dawał, grał mi na emocjach. Jak przetrwać bez niego? Jakie myśli w sobie pielęgnować? Bo nie ma chwili, abym o tym nie myślał, to uzależnienie emocjonalne.

Witam. Uzależnienie od drugiej osoby, chęć potrzeba akceptacji związana jest z brakiem wiary w siebie. Proponuje Panu podjąć terapie w celu podniesienia samooceny, nabraniu pewności siebie. Pomoże to Panu w tworzeniu poprawnych relacji z innymi.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza