Rezonans magnetyczny 57-letniego mężczyzny do analizy

Opis z rezonansu W obrębie płata potylicznego prawego przystrzałkowego stwierdza sie obszar o średnicy 1,6 cm o niskiej intensywności sygnału w obrazach T1 zależnyc , podwyższonej intensywności w obrazach T2 zależnych, która po podaniu środka kontrastowego ulega intensywnemu wzmocnieniu. W otoczeniu zmiany stwierdza się ogniska o podwyższonym sygnale we wszystkich sekwencjach ( zwapnienia) oraz rozległa strefę obrzęku. meżczyzna 56 lat czy to poeażne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, na pewno musi się Pan udać do neurologa/neurochirurga w celu dokładnej oceny Pana zmiany i ewentualnego podjęcia dalszych kroków terapeutycznych. Pozdrawiam